УЦ Планета в социалните мрежи

YABANCILARA BULGARCA DİLİ

bulgarca dili - Planeta Eğitim Merkezinden

 

İyi akşamlar genç arkadaşım,
iyi akşamlar dostum.
Hoş geldin şehrimize,
hoş geldin Bulgaristan`a.

Bu güzel şarkıyı ilk defa 1968 yılında muhteşem Paşa Hristova`dan yorumlandı ve bir kaç günde hit olmuştu. Ve sadece bu değil, Bulgaristan`ın sembolü olduç-. Bulgar ruhunun, büyük misafirperverliği ve dünyaya açık olan bulgar halkının kalbinin sembolü.

Biz de Bulgaristan`a hoş geldiniz diyoruz, tüm yurt dışında doğanlara, tüm bizim ülkemizi tatil için seçenlere, burda yaşamak ya da iş kurmak isteyenlere.

Sanırız 2-3 gün yeterli olmuştur sizlere, dünyanın en güzel yerinde olduğunuzu anlamak için. Cennetlik doğasıyla, güzel insanlarıyla. Burda her şey var. Muhteşem deniz, sonsuz ovalar ve tarlalar, muhteşem güzel dağlar, nehirler ve göller, asırlı ormanlar. Dünyanın hiç bir yerinde doğa bukadar cömert değildir. Misafirlerimizi her zaman güler yüz ve geniş yürekle karsılıyoruz. Bulgarlar misafirperverliler, yürekliler, iyiniyetliler, içten ve aziz insanlar. Ilk karşılaşmanızda anlarsınız. Büyük şehirde ya da unutulmuş dağ köyünde bile olsa anlarsınız- asla kendinizi yabancı ya da yalnız hissetmiyeceksiniz.

Eğer sadece misafir değil de, buranın bir parçası olmak isterseniz, bulgarcayı öğrenmelisiniz. Doğrudur, kolay değildir dilimiz, ama çok güzel zengin ve hoştur. Onunla her yere dokunursunuz- bulgar ruhu ve kültürü, bulgar tarihine. Çünkü Bulgaristan sadece Stoiçkov ve yoğurt değil. Bulgaristan Botev ile Vazoz, Yavorov, Valeri Petrov ve Damyan Damyanov şiirleridir. Elin Pelin, Yovkov, Dimitır Talev, Nikolay Haytov ve Yordan Radıçkov romanları ve masallarıdır. Muhteşem bulgar seslerimiz Boris Hristov, Nikolay Gyaurov, Rayna Kabaivanska ve Gena Dimitrova. Yine bulgar kızlarımız güneşten yanık yuzlerle Vladimir Dimitrov- Maystora`nın panolarında, Tsanko Lavrenov`un peyzajları, ve Stoyan Venev, Deçko uzunov, Zlatyu Boyadjiev`in yaşam sahneleri.

Hepsine bulgar dilimizle dokunabilirsiniz- Avrupa`da en eski dillerden bitanesi, tarihçe değişen kaderimize rağmen korunmuş.

“Yabancılar için bulgarca dili” adlandıran çok iyi bir sistem uygulayarak yapmanızı tavsiye ederiz. Kolay olmayan bulgarca grammer ve çeşitli ve zengin leksikalar ıle.

Ve sonra, her hangi bir yere gittiğinizde, orda kalpten bulgarca ile “Добре дошли!” /Hoş geldiniz!/ ile karşılandığınızda, siz de tebesüm ile yine bulgarca “Добре заварили!” /Hoş bulduk!/ cevabı vereceksiniz!

 

Популярни постове

Най-трудните езици в света
16 март 2016
Най-трудните езици в света
Учебен център "ПЛАНЕТА" представя едни от най-трудните езици в света
ПАРТИ!!!
19 август 2015
ПАРТИ!!!
На 1 март УЧЕБЕН ЦЕНТЪР ПЛАНЕТА организира ПАРТИ за всички служители на ДЕВНЯ ЦИМЕНТ АД, на което ще се раздадат дипломите за приключилите обучения.
РЕКЛАМНА ФОТОСЕСИЯ НА УЧЕБЕН ЦЕНТЪР „ПЛАНЕТА“ ПО СЛУЧАЙ НОВИЯ САЙТ И НОВАТА УЧЕБНА 2015-2016 ГОДИНА
25 септември 2015
РЕКЛАМНА ФОТОСЕСИЯ НА УЧЕБЕН ЦЕНТЪР „ПЛАНЕТА“ ПО СЛУЧАЙ НОВИЯ САЙТ И НОВАТА УЧЕБНА 2015-2016 ГОДИНА
Всички знаем известната поговорка: „По дрехите посрещат“.

Реклами